Home / Kronika / Kronika e zeze (page 20)

Kronika e zeze

Fier, 73-vjeçari shfaros familjen

Përgjaket mëngjesi i kësaj të marte me një vrasje tragjike të 5-fishtë duke shuar një familje. Bajram Vrapi ka vrarë me armë gjahu (çifte) mbesën e tij minorene, dy vëllezërit e tij, kunatën dhe pas këtij akti tragjik, i ka dhënë fund ...

Read More »

Thes me tritol në kufirin Kosovë-Shqipëri

60 kallëpe tritol të futura në një thes janë gjetur dhe sekuestruar gjatë ditës së stome në kufirin Kosovë-Shqipëri, 1 kilometër brenda territorit të vendit tonë nga ekspertët e policisë se kufirit dhe migracionit Burime zyrtare të policisë së Bajram ...

Read More »

40 mijë euro pagesë për vrasje në Pejë

Tre shqiptarë nga Shqipëria kishin hyrë në Kosovë për të kryer ”punën”,obligimin që kishin marrë, vrasjen e një kosovari për të cilën një kosovar N.N. kishte paguar 40.000 euro por, si rrallëherë deri tash, Policia u kishte rënë në gjurmë ...

Read More »