Home / Politika (page 2)

Politika

Basha: Qeveria, si fasadë ekskursionesh

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh para gazetarëve se detyra kryesore e opozitës është mobilizimi i të gjitha forcave të opozitës kundër kësaj ‘fasade eskursionesh’. “Asgjë nuk ka ndryshuar, gjërat do shkojnë keq e më keq sa kohë ...

Read More »

Berisha shperthen kunder Bashes

Ish-kryeministri, Sali Berisha për herë të parë ka “thyer heshtjen” dhe ka vendosur të shprehë hapur në publik kritikat e tij të para për mënyrën se si Lulzim Basha po e drejton Partinë Demokratike. Në një intervistë të dhënë për ...

Read More »

Qeveria merr besimin në parlament

Në Shqipëri qeveria e re e kryeministrit Edi Rama mori sot në mëngjes besimin e parlamentit me 78 vota në favor dhe 51 kundër programit dhe kabinetit të tij. Votimi u krye në mbyllje të një seance maratonë e cila ...

Read More »

Basha: Marrëveshja e 18 Majit ka vdekur

Në seancën e sotme plenare, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, teksa fliste për programin e ri qeveritar tha se marrëveshja e 18 Majit mes tij dhe kryeministrit Edi Rama ka vdekur me zgjedhjet e 25 qershorit. “Thelbi i marrëveshjes ...

Read More »