Home / Politika (page 707)

Politika

PD: Kjo qeveria ka armik qytetarin, jo banditin

Partia Demokratike u mëshon akuzave të saj ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe kryeministrit Edi Rama, që sipas opozitës po e mbron ministrin, pavarësisht shkeljeve, që sipas deputetit Gent Strazimiri, Tahiri i pranon edhe vetë. “Zotëria AA 003 GB, ...

Read More »

Presidenti Nishani pret ish-të përndjekurit politikë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot një përfaqësi të Unionit Mbarëkombëtar për Integrimin e të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë, të cilët shprehën shqetësimin dhe protestuan kundër rikthimit të simboleve të diktaturës komuniste, siç është edhe ndërtimi ...

Read More »