Home / Politika (page 709)

Politika

PD: Megakorrupsion te ALUIZNI me tenderat

Që prej së premtes, Partia Demokratike ka nisur denoncimi e një tjetër rasti, sipas saj korruptiv, këtë herë me ALUIZNI-n. Deklaratë e drejtoreshës së Departamentit Anti-korrupsion, Lealba Pelinku “Dje njoftuam për aferën Lame-Rama të 600 mijë dollarëve për matje në ...

Read More »

Antikorrupsioni, Nishani rrëzon Llallën

Një vit pas ngritjes së strukturës antikorrupsion tek Prokuroria e Krimeve të Rënda, e megjithë  deklaratat e herëpashershme të Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla se në vjeshtë do ketë arrestime surprizë, Prokuroria vijon  të shënojë rekorde të papërfillshme për zyrtarë ...

Read More »

Progres për dekriminalizimin

Në këto dy vjet fjala progres ishte bërë ekzotike në politikën shqiptare, kur në loje ishte gjetja e kompromisit mes qeverisë dhe opozitës. Por me këtë fjalë opozita po përshkruan tani bisedimet për arritjen e një drafti të përbashkët për ...

Read More »

Meta në Budapest: Rajoni të njohë Kosovën

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ndodhet në Budapest për të marrë pjesë në punimet e konferencës së kryeparlamentarëve të rajonit, ku dërgoi një mesazh të tërthortë për Serbinë dhe Rumaninë që të njohin pavarësinë e Kosovës. Më fjalëm e mbajtur ...

Read More »

PD: Qeveria nuk po vjedh më “me lezet”

Partia Demokratike, nëpërmjet kreut të departamentit të Turizmit dhe Ambientit, Jamarbër Malltezi, ka denoncuar një akt vjedhjeje, që sipas saj, po ndodh në zyrat e ALUIZNI-t. “Tanimë nuk po mbajnë as premtimin për të vjedhur me lezet. Njoftojmë Prokurorinë se ...

Read More »