Home / Politika (page 710)

Politika

PD: Tahiri të japë dorëheqjen

Partia Demokratike akuzon Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, se kanë patur dijeni për kërkesën e Interpol Brukselit dhe se e kanë shfrytëzuar atë për të kapur dëshmitarin kyç Mark Frroku, për ta përdorur sipas interesit të ...

Read More »

Balla: Të rinisë hetimi ndaj Bashës

Taulant Balla, me anë të një postimi në Facebook, ka kërkuar nga Prokurori i Përgjithshëm që të rifillojë hetimin për Lulzim Bashën, i cili, sipas tij, “nuk është gjykuar akoma për krimet e shpërdorimit të detyrës dhe të shkeljes së ...

Read More »