Home / Politika (page 742)

Politika

Balla reagon ndaj Bashës

Nenkryetari i grupit parlamentar te Partisë Socialiste, Taulant Balla reagoi për atë që ai e quan “gjuhë të ashpër të kryedemokratit  Lulzim Basha, kunder dy deputeteve te Partise Socialiste, me se shumti ndaj deputetit Arben Ndoka. ‘Dua ta them qe ...

Read More »

Partia Demokratike mbledh Kuvendin Kombëtar

-Partia Demokratike ka mbledhur të shtunën forumin më të lartë të saj, Kuvendin Kombëtar, që synon dhe riorganizimin e kësaj force politike, një vit pas humbjes së thellë në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit. Janë 7500 delegatë, që përfaqësojnë rreth ...

Read More »