Home / Politika (page 759)

Politika

Pakti detar, nuk ka negociata me Athinën

Ambasadori Dervishi: Ligji i luftës duhet anuluar, çështja çame jo më tabu Mes Shqipërisë dhe Greqisë nuk ka negociata për çështjen e Paktit Detar. Ambasadori i Shqipërisë në Greqi, Dashnor Dervishi, shuan çdo dyshim për ndonjë rinisje të bisedimeve mes ...

Read More »

Kryeministri Rama komenton mbi situatën në Maqedoni

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama shprehu mbrëmë shqetësim për situatën e krijuar në Maqedoni, pas protestave të shqiptarëve të atjeshëm të cilat shpërthyen kur një gjykatë dënoi me burgim të përjetshëm 6 shqiptarë për vrasjen e disa qytetarëve maqedonas në ...

Read More »