Home / Politika (page 866)

Politika

Basha: Pasiguria në nivelet më ekstreme, shqiptarëve u nevojiten zgjidhje të reja

Kryetari i Partisë Demoraktike, Lulzim Basha, i cili ndodhet në Tepelenë, ku mori pjesë në Kuvendin Zgjedhor të Partisë Demokratike, shprehu shqetësimin e kësaj të fundit për përkeqësimin e madh të cilësisë së jetës, nivelit ekonomik, dhe shenjave të pasigurisë ...

Read More »

Bushati-Besimi: Zbatim i plotë dhe pa zvarritje i Marrëveshjes së Ohrit

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot në takim, zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, Fatmir Besimi. Ministri Bushati fillimisht uroi zotin Besimi për detyrën e re dhe vlerësoi bashkëpunimin mes dy vendeve tona, i cili ...

Read More »

Presidenti Barroso më 30 qershor në Tiranë

Presidenti i Komisionit Europian Hose Manuel Barroso do të vizitojë më 30 qershor Tiranën, ku do t’i drejtohet me një fjale përshëndetëse Kuvendit të Shqipërisë. Lajmi u bë i ditur sot nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta në nisje të ...

Read More »

Reforma territoriale– Shtyhet më 31 korrik afati i punës së komisionit të posaçëm

Kuvendi pritet sot të shtyjë deri më 31 korrik afatin e punës së komisionit të posaçëm për reformën administrativo-territoriale në Republikën e Shqipërisë.Me propozim të grupit parlamentar të PS-së, parlamenti vendosi të përfshijë për miratim në rendin e ditës së ...

Read More »

Kurti : Qeveria e re, emergjente luftën kundër krimit dhe korrupsionit

-Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për llojin e qeverisjes që duhet të ketë Kosova, gjatë një takimi sot me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Meskanen, tha se qeveria e re emergjente duhet të ketë luftën kundër krimit dhe ...

Read More »