Home / Teknologji (page 89)

Teknologji

Smartphone i parë mbush 20 vjeç

Simon Ibm është smartphone i parë i nxjerrë në shitje 20 vite më parë. Ky është modeli paraardhës i smartphone-ve më të evoluar të ditëve të sotme. Ai u prezantua si prototip në vitin 1992 nga COMDEX dhe u nxorr ...

Read More »

Dalin pamjet e Samsug Galaxy Alpha

Samsung ka prezantuar krijimin e tij më të fundit, Samsung Galaxy Alpha, i prodhuar në material metalik, ekran 4.7 polësh, pikërisht si iPhone 6 që do të prezantojë Apple më 9 shtator. Samsung Galaxy Alpha do të ketë lidhje Lte ...

Read More »

Twitter eksperimenton reklamat video

Faqja elektronike e komunikimit, Twitter vjen tashmë edhe me reklamat video. Twitter shpjegoi se do të testojë videoreklamat që ju lejon të shikoni filma brenda aplikacionit. Ky lloj, gjeneron një përfshirje më të madhe të përdoruesve dhe një numër më ...

Read More »

Alarmi që ju zgjon duke ju bërë kafe

Harrojeni zhurmën acaruese që bën telefoni juaj. Zgjimet në mëngjes mund të bëhen shumë më të këndshme dhe …aromatike. Dizajneri britanik Josh Renouf ka krijuar një makinë e cila bën kafe, ndërsa ju dremisni. Alarmi-kafe bërës i Renouf është dizenjuar ...

Read More »