Home / Kronika (page 782)

Kronika

Ish-truproja plagos me thikë Florenc Hoxhën

Kreu i Inspektoriatit Urbanistik Vendor, Florenc Hoxha është plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në ambientet e një lokali pranë banesës së tij në Farkë. Hoxha është transportuar menjëherë në qendrën spitalore “Nënë Tereza”, ku fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.  Mësohet ...

Read More »

Fushë-Krujë, tritol zyrave të OSHEE-së

Zyrat e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në qytetin e Fushë-Krujës janë bërë objekt i një sulmi me tritol mbrëmjen e sotme. Mësohet se pranë zyrave të këtij institucioni është vendosur një sasi tritoli që ka shkaktuar dëme materiale. ...

Read More »

KLSH kallëzon në prokurori ish-zvdrejtorin e ASHR-së

Kontrolli i Lartë i Shtetit pas auditimin të projektit “Ndërtimi i rrugës Tiranë-Elbasan”, për zbatimin e ligjshmërisë në realizimin e marrëveshjeve të projektit me huadhënësit, ndryshimet e tyre, shkaqet dhe argumentimi i këtyre ndryshimeve konstatoi një sërë shkeljesh të disiplinës ...

Read More »