Home / Kronika (page 783)

Kronika

Hyn në fuqi ligji i ri antiduhan

 Sot hyn në fuqi ligji i ri antiduhan, i cili me ndryshimet e bëra parashikon për herë të parë ndëshkimin me gjobë edhe për duhanpirësin. Prej ditësh Inspektoriatit Shëndetësor Shtetëror është angazhuar për zbatimin me rreptësi të këtij ligji, duke ...

Read More »

Qëllohet helikopteri i policisë

Edhe gjatë së premtes është qëlluar me armë një helikopter, që mbështet operacionin antikanabis në zonën e Dukagjinit. Plumbat janë lëshuar në kohën kur helikopteri ka kaluar në fshatin Pult, por pa shkaktuar dëme. Në ditën e dytë të aksionit ...

Read More »

“Thesari ishte me rregullore, gjejini!”

Pyetet në burg Dorian Çollaku, përgjigje të shkurtra dhe mohuese Nga Sokol Çobo Ish-drejtori i Thesarit të Shtetit, Dorian Çollaku, i arrestuar me vendim gjykate si një nga dhjetë përgjegjësit e supervjedhjes në institucionin që drejtonte, ka refuzuar sërish të ...

Read More »