Home / Kronika (page 785)

Kronika

Basha: Qytetarët duan punë dhe jo llafe

Me një investim prej 47.6 milion lekësh, Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikualifikimin urban të bllokut “Qemal Stafa” dhe rikonstruksionin e rrjetit të kanalizimeve të ujërave të bardha dhe të zeza. Kryebashkiaku Lulzim Basha, i cili ka parë nga afër ...

Read More »

Gjin Gjoni nuk do të gjykojë Fullanin

Gjykata e Apelit në Tiranë ka ndryshuar relatorin e çështjes për ish-guvernatorin Ardian Fullani dhe ai nuk do të jetë Gjin Gjoni. Burime nga kjo gjykatë njoftojnë se trupi gjykues që do të shqyrtojë masën ndaj ish-guvernatorit përbëhet nga Alaudin ...

Read More »

Drogë në furgonin e nxënësve

Policia e Durrësit ka zbuluar një rast të përdorimit të furgonave që transportojnë nxënësit në shkolla që transportonte edhe lëndë narkotike. Tre shtetas janë arrestuar në finalizim të operacionit “Speed” dhe u kap në flagrancë 20 kilogramë kanabis sativa. Gjithashtu ...

Read More »

ILDKP, masa administrative për gjashtë zyrtarë

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave vijon punën për rakordimin e dorëzimit në afat të dokumentit zyrtar “Deklaratë e Interesave Private”. Gjatë këtyre ditëve ai ka konstatuar 6 zyrtarë të niveleve të ndryshme, ...

Read More »