Home / Bota (page 58)

Bota

Vdes senator John McCain

Senatori John McCain, i cili shërbeu gjashtë mandate radhazi në Senatin amerikan dhe kandidoi dy herë për president vdiq të shtunën në moshën 81 vjeçare, pas një beteje të gjatë me kancerin në tru. Në vitin 1967 McCain u burgos ...

Read More »

Gjermania – e preferuar në Afrikë

Për një kohë të gjatë, kontinenti afrikan u nënvleftësua nga evropianët. Kancelarja Merkel i premtoi në Berlin mbështetje dhe investime Presidentit të Angolas. Afrika – kontinent për investime dhe për të fituar para? Për dekada me radhë evropianët nuk kanë ...

Read More »