Home / Rajoni (page 410)

Rajoni

Greqia nuk e përjashton njohjen e Kosovës

Shefja e Zyrës Diplomatike të Greqisë në Kosovë, ambasadorja Konstantina Athanassiadou, tha se shteti i saj ende nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës, por nuk e përjashton një mundësi. “Në princip nuk e përjashtojmë njohjen”, tha Athanassiadou, në një ...

Read More »

FMN: Greqia duhet të vazhdojë me reformat

Presim të gjithë zgjedhjet e 25 janarit dhe sapo ato të mbarojnë dhe të vendoset stabiliteti, me cilëndo qeveri që do të krijohet, do të vazhdojmë bisedimet që kishim me autoritetet greke, deklaroi drejtoresha e përgjithshme e FMN-së, Christine Lagarde, ...

Read More »

Një tërmet mesatar godet Athinën

Një tërmet me magnitudë 3,3 gradë të shkallës Rihter goditi sot në orën lokale 08:32 rajonin e Atikës dhe disa lagje të Athinës. Epiqendra e tërmetit sipas sizmografëve të Institutit Gjeodinamik të Universitetit të Athinës u lokalizua në Marusi, lagje ...

Read More »

Serbia merr kryesimin e OSBE-së

Serbia, nga sot, merr zyrtarisht kryesimin njëvjeçar të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë. Funksionin e kryesuesit e mbanë ministri i Punëve të jashtme i shtetit që e kryeson, e që në këtë rast është ministri i Jashtëm i ...

Read More »