Home / Rajoni (page 469)

Rajoni

Buçi, padi për shpifje ndaj Valon Belës

Irfan Buçi, djali i zëvendësministrit për Punë të Brendshme, Xhevat Buçi, në një deklaratë me shkrim bëri të ditur se do të ngrejë padi kundër kreut të Lidhjes Shqiptare (LSH), Valon Bela, i cili gjatë takimit të djeshëm me gazetarë, ...

Read More »

Paga mesatare në Kroaci 733 euro

Paga mesatare e paguar neto në Kroaci në tetor arrinte 733 euro, publikoi Enti shtetëror për statistikë i Kroacisë. Paga mesatare në tetor është për 1.1 për qind, më e madhe në krahasim me muajin paraprak, gjegjësisht për 1.43 për ...

Read More »

Greqia miraton buxhetin e reduktuar

Megjithë kundërshtimet e opozitës, Parlamenti i Greqisë ka miratuar, 156 vota për dhe 142 kundër, buxhetin për vitin 2011, i cili parasheh masa edhe më të ashpra financiare. Para parlamentit, kryeministri Papandreou theksoi se mbetet “i vendosur” që t’i bëjë të ...

Read More »

‘Dirigjenti’ në aksion

Të mërkurën mbrëma dhe të enjten policia austriake arrestoi 69 persona, për të cilët dyshohet të jenë pjesëtarë të grupit kriminal maqedonas që merrej me trafikimin e narkotikëve. Gjatë këtij operacioni masiv të policisë austriake janë kryer me dhjetëra kontrolle dhe ...

Read More »

Sanader mohon akuzat per pastrim parash

  Mohon shpëlarjen e parave   Nga Express më 23 dhjetor 2010 në ora 19:10 Ish-kryeministri kroat, Ivo Sanader, që po mbahet nën arrest në burgun e Salzburgut, i refuzoi të enjten akuzat për shpëlarje parash, për çka në prokurorinë ...

Read More »

Kostunica fle rehat

Kryetari i Partisë Demokratike Serbe (DS), Vojislav Kostunica, deklaroi se sa ka qenë kryeministër i ka respektuar ligjet e Serbisë, dhe se ka ndërgjegjeje të pastër për sa i përket akuzave të diplomatëve amerikanë se ai nuk e respektoi planin ...

Read More »

Shqetesime amerikane per centralin bullgar

Diplomatët amerikanë dyshojnë në sigurinë e centralit bërthamor bullgar Belene, që është në ndërtim e sipër, tregojnë depeshat e publikuara në WikiLeaks, të Ambasadës së SHBA në Sofje. Në korrespodencën ndërmjet ambasadës dhe Departamenti i Shtetit në Washington thuhet se autoritetet ...

Read More »

Bela prezanton dosjet "e veta"

Pas skadimit të afatit 48 orësh për tërheqjen e liderit të BDI, Ali Ahmetit, dhe bashkëpunëtorëve të tij më të afërt nga skena politike, kryetari i Lidhjes Shqiptare (LSH), Valon Bela, prezantoi të mërkurën pasdite tri dokumente – që dukeshin ...

Read More »

Tadic i gatshëm për fillimin e bisedimeve

Presidenti serb, Boris Tadic tha se bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të nisin për çështje teknike. Përpara një audiencë në Novi Sad, të martën mbrëma, siç raportoi Beta, ai ka thënë se, pavarësisht raportit nga i dërguari i posaçëm ...

Read More »

Zyrtarizohet amaneti i Gjukanovic

Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) mbështeti propozimin e ish-kryeministrit malazez, Milo Djukanovic, që për mandatar të ri që qeverisë të zgjidhet Igor Luksic.  Luksic ndërkohë deklaroi se pret që qeveria e re të zgjidhet deri në fund të vitit, dhe ...

Read More »