Home / Sporti (page 118)

Sporti

Gjermanët vrapojnë, Messi ecën

Finalja e madhe e Botërorit do të shohë përballë Argjentinën dhe Gjermaninë me këtë të fundit favorite për të fituar Kupën e Botës pasi shkatërroi 7-1 Brazilin në gjysmëfinalen e parë, ndërsa amerikano-latinët kaluan Holandën me penallti pas një ndeshjeje ...

Read More »

Bota pret sot kampionët e rinj

Sfida e mbrëmjes Gjermani-Argjentinë do të mbyllë Botërorin “Brazil 2014” dhe njëkohësisht do të vendosë se cili mes tyre do të jetë kampioni i ri i botës. Stadiumi Marakana do të presë sot sfidën më të shtrenjtë në historinë e ...

Read More »

Hollanda ne vendin e trete

Holanda e ka zënë vendin e tretë në Kampionatin Botëror, Brazili 2014, me fitoren e realizuar me rezultat 3-0 ndaj nikoqirit, Brazilit, për të cilin turpërimi ishte i pashmangshëm në sfidën e zhvilluar në Brasilia. Ndeshja filloi shumë keq për ...

Read More »

Brazil-Holandë, sfida e lamtumirave

Brazili dhe Holanda luajnë sonte mes tyre sfidën për vendin tretë, atë që cilësohet si ngushëllimi minimal për dy skuadrat që i shkuan shumë afër finales së madhe të Botërorit. Ndonëse fillimisht pjesëtarë të dy ekipeve deklaruan se për ta ...

Read More »