Home / Sporti (page 58)

Sporti

Kosova, javën e ardhshme në UEFA

Të martën e ardhshme, Federata e Futbollit të Kosovës do të jetë anëtare e UEFA-s. Kjo është ajo që publikohet në media të ndryshme serbe, sipas të cilave, qeveria e futbollit evropian ka vendosur të ndryshojë statutin e saj në ...

Read More »

Prezantohet projekti i Arenës Kombëtare

Paraditen e së enjtes u prezantua projekti i stadiumit të ri kombëtar, një projekt që sipas presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), Armando Duka, ishte “një bashkëpunim i përbashkët me qeverinë”. “Për një projekt të tillë u desh koha ...

Read More »

Bayern eliminon Benfican, kalon në gjysmëfinale

Bayern Munich është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Bayern Munich ka barazuar 2:2 në udhëtim të Benfica dhe është kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Bayern është kualifikuar me rezultat të përgjithshëm 3:2, pasi kishte fituar 1:0 në ...

Read More »