Home / Sporti (page 91)

Sporti

Ronaldo fiton Topin e tretë të Artë

Portugezi Cristiano Ronaldo fitoi dje në mbrëmje Topin e tij të tretë të Artë, çmimi më i lartë individual në futboll, duke lënë pas sulmuesin argjentinas Lionel Messi dhe portierin gjerman, Manuel Neuer, njoftoi FIFA. Ronaldo, i cili e ka marrë ...

Read More »

Joachim Low, trajneri më i mirë i 2014

Joachim Löw, seleksioner i ekipit te Gjermanise, kampione bote, eshte zgjedhur trajneri me i mire i vitit 2014, bene te ditur FIFA dhe France Footboll te henen ne mbremje. Ai ishte para dy finalisteve te tjere, italianit Carlo Ancelotti, trajner i Real Madrid, fitues ...

Read More »

Ja ekipi Tip 2014

Tre finalistet per fitimin e Topit te Arte,  Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Manuel Neuer, bejne pjese ne ekipin Tip 2014 te perzgjedhur te henen ne mbremje nga FIFA ne Zurich. Ky eshte viti i 8-te radhazi, nje rekord, qe Ronaldo dhe Messi ...

Read More »

Real Madrid- Casillas: Nuk na duhet Messi

Portieri i Real Madrid, Casillas, ka folur rreth argjentinasit të Barcelonës, Lionel Messi. Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas, ne lidhje me kundërshtarin e tij te Barcelona, Lionel Messi, eshte shprehur se “skuadra mbretërore ka lojtarë tejet të mirë, të cilët ...

Read More »

Berlusconi: Milani ekip më i mirë se Roma

Numri një i Milanit, Silvio Berlusconi, mendon se “rossonerët” e Milanit kanë skuadër më të mirë se Roma, shkruan gazeta Express. Para ndeshjes që do të luhet të shtunen, Berlusconi tha se nuk do ta ndërronte kurrë Milanin me Romën. “Kjo ndeshje është shumë ...

Read More »

Angli- Manchester United synon titullin

Mesfushori i Manchester United, Michael Carrick, ka deklaruar se skuadra e tij e synon titullin e kampionit këtë sezon në Premierligë. Pas gjashtë fitoreve rradhazi, lojtaret e MU mendojnë se janë në gjendje për të luftuar për titullin e kampionit. “Unë nuk them që tani se ...

Read More »