Home / Sporti (page 92)

Sporti

Testi B del pozitiv, por Begaj rebelohet

“Do të dal para panelit dëgjimor dhe kërkoj analizën e ADN-së. Luan Shabani nuk ka gisht” Romela Begaj ka rezultuar pozitive edhe pas Testit B të kryer në laboratorin e Këlnit. Lajmi është mësuar dje, ndonëse dokumenti ishte dërguar që ...

Read More »

Shorti i Ligës së Kampionëve

Në Nyon të Zvicrës u hodh sot shorti i 1/8 së finale së Ligës së Kampionëve. Shtëpia e futbollit europian mikëpriti ceremoninë e hedhjes së shortit. Takimet e para do të luhen në dt 17 dhe 18 shkurt. PSG – ...

Read More »

Platini: Akuzat ndaj meje, shpifje!

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, vazhdon të mohojë akuzat për korrupsion qe tabloidi “Sunday Times” lidhur me zhvillimin e Kupës së Botës në Rusi (2018) dhe Katar (2022) ka ngritur ndaj francezit. “Ka shumë thashetheme dhe akuza të pavërteta ndaj ...

Read More »

Partizani fiton derbin dhe arratiset

Partizani ka fituar derbin e 140-të të kryeqytetit kundër Tiranës dhe është arratisur përsëri i vetëm në kreun e renditjes së Kategorisë Superiore. Fitorja 2-0 ndaj rivalëve historikë bardheblu ka qenë shumë domethënëse për të kuqtë, duke pasur parasysh se ...

Read More »