Home / Moda (page 11)

Moda

Paris, Street Style

Elementët më të mira të modës shpalosen në rrugë. Rrugët e New York, në Londër, Milano dhe tashmë Parisit të mbushura me elitën e botës së modës shpalosin tendecate sezoneve përkatëse. Shfeltoni galerinë për tu frymëzuar nga stili i rrugës ...

Read More »

Më të mirat nga pasarelat e Parisit

Pas Londrës, Milanos, Java e Modës është drejtuar për në Paris. Shtëpitë e modës po prezantojnë koleksionet vjeshtë–dimër 2016. Ja disa prej tendencave të shpalosura nga ROCHAS, DRIES VAN NOTEN, MAISON MARGIELA, ANTHONY VACCARELLO.

Read More »

Kapelja më e mirë për flokët tuaj

E sigurtë, kapelja mund t’ju shpëtojë në ato ditë kur flokët tuaja duken keq. Por, nëse mbi to vendosni kapelen e duhur me siguri nuk do të vuani nga ky kompleks. Fotot e publikuara nga “marieclaire” shfaqin kombinim më të ...

Read More »

Flokët dhe make-up në Oscar 2016

Të gjithë sytë ishin në tapetin e kuq të çmimeve Oscar mbrëmjen e së dielës. Ai shërben edhe si një pasarelë ku shpalosen tendencat e modës dhe bukurisë. Trendet e flokëve dhe make-up në tapetin e kuq të Oscar 2016

Read More »

Oscar after-party

Pas tapetit të kuq yjet pjesmërrës në Oscar janë shfaqur edhe në mbrëmjen e mbajtur pas eventit. Veshje dhe look i ndryshëm, por po aq glamour sa në tapetin e kuq të çmimeve Oscar. Ide më shumë për zgjedhjen tuaj.

Read More »