Home / Opinion (page 65)

Opinion

Lufta e drejtë kundër terrorizmit

Të hënën e kaluar udhëtova nga Parisi në Londër. Me tren, rruga zgjat dy orë e gjysmë. Ne jemi fqinjë, historitë dhe popujt tanë janë të ndërthurur. Mbesa ime dhjetë-vjeçare do të shkojë atje javën që vjen bashkë me prindërit ...

Read More »

Barazia para sprejit lotsjellës

Gazi lotsjellës i cili plaste në një sallë me rreth 150 njerëz ikte për më pak se gjysëm ore, ndërsa instalimi i “Zajednicës” do t’iu mbetet dy milionë njerëzve për dekada të tëra. Më mirë ta bllokojmë përkohësisht Kuvendin me ...

Read More »

Një replikë me Erjon Braçen

I dashur miku im Brace! Vazhdoj te kerkoj nga ju personalisht dhe nga Ministrini i Ekonomise, pse koncensioni i skanerit ne variantin e pare ishte per 15 vjet 187 milion euro dhe ne variantin e negociuar, eshte 210 milion euro. ...

Read More »