Home / Bota / Amerika / SHBA, stuhia tropikale i drejtohet Floridas

SHBA, stuhia tropikale i drejtohet Floridas

Pas Luizianës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është radha e Floridës të shpallë emergjencën pas kanosjes se një rreziku të madh nga një stuhi tropikale, që sipas meteorologëve do të sjellë përmbytje fatale dhe erëra tepër të forta.

Guvernatori i Floridës, Rick Scott foli për të gjitha masat paraprake që po merren nga autoritetet.

Shirat e dendur kanë nisur prej mëngjesit të së mërkurës dhe me shumë gjasë reshjet do të shtohen.

Ndërsa në fundjavë banorët janë paralajmëruar të marrin masat e duhura pasi kanoset rreziku i uraganit Madeline.

Leave a Reply

%d bloggers like this: