Home / Sporti / James: Reali, klub nga një planet tjetër

James: Reali, klub nga një planet tjetër

james-reali-klub-nga-planeti-tjet-euml-r_hdYlli i ri i Real Madridit, James Rodriguez, e ka përshkruar Real Madridin si një klub nga një botë tjetër dhe është i përkushtuar që të fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon.

 James luajti dhe shënoi ndaj Atleticos në Supërkupën e Spanjës dhe sipas tij synimi është që të fitojë trofe me klubin.

“Unë mendoj se është me rëndësi që të fitoj Ligën e Kampionëve me Real Madridin, është një gjë e veçantë që të jem te një klub që dëshiron të fitojë diçka dhe shpresoj se mund ta fitojmë sërish”.

“Eshtë një klub nga një tjetër botë. Që të jemi pranë yjeve është një gjë e veçantë. Unë shpresoj se mund të bëhem më mirë, dalë ngadalë”, ka thënë James.

Leave a Reply

%d bloggers like this: