Home / Kosova / Thaçi në tavolinë me Vuçiq e Markoviq në Sofje

Thaçi në tavolinë me Vuçiq e Markoviq në Sofje

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq është arsyetuar para opinionit publik në Serbi se arsyeja e takimeve të tij me Hashim Thacin janë “shpëtimi i kokave të fëmijëve serbë”.

Këto fjalë, ai i ka thënë  para takimit me Presidentin Thaç në Sofje me qëllimin që të arsyetohet para opinionit në Serbi. Dy zyrtarët e lartë të Kosovës dhe Serbisë në këtë takim nuk kanë qenë vetëm. Në tavolinë me ta është ulur edhe Kryeministri i Malit të Zi Dusko Markoviq dhe Bekim Çollaku, këshilltar i Presidentit të Kosovës.

Takim u zhvillua në kuadër të samititit të liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe krerëve të Bashkimit Evropian, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Leave a Reply

%d bloggers like this: