Home / Politika / PD në vorbullën e akuzave për lobimin, Donald Lu i shkon në zyrë Bashës

PD në vorbullën e akuzave për lobimin, Donald Lu i shkon në zyrë Bashës

Kjo vizitë e ambasadorit amerikan në selinë blu mbërrin në kohën që partia më e madhe opozitare është në qendër të akuzave në lidhje me burimin e parave për lobim në Uashington.

Mësohet se Donald Lu ka “shmangur” mediat dhe takimi ka nisur që në orën 11:00 të paradites së sotme.

Vizitat e Lu në PD dhe takimet e tij me Bashën kanë qenë të shpeshta gjatë reformës në drejtësi, sidomos kur në Kuvend diskutohej vettingu.

Leave a Reply

%d bloggers like this: