Home / Rajoni / Maqedonia / Gruevski kërkohet edhe me fletarrest ndërkombëtar, dyshohet se e ka lëshuar shtetin

Gruevski kërkohet edhe me fletarrest ndërkombëtar, dyshohet se e ka lëshuar shtetin

Pasi gjatë ditës së djeshme u përhapën informacione jozyrtare se ish-kryeministri Nikolla Gruevski është larguar nga Maqedonia dhe gjendet jashtë shtetit, MPB-ja këtë mëngjes ka lëshuar fletarrest ndërkombëtar.

Mbrëmë Policia e Maqedonisë disa herë ka tentuar ta gjejë Gruevskin në shtëpinë e tij dhe selinë e partisë, por pa sukses, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Gruevski kërkohet nga policia për ta vuajtur dënimin prej 2 viteve burg, pasi u dënua në lëndën “Tanku” të PSP-së e cila ka të bëjë me blerjen e makinës luksoze “Mercedes” në vlerë prej 600 mijë eurove.

Leave a Reply

%d bloggers like this: