Home / Bota / Poroshenko dhe Zelensky përballje në stadium për balotazhin

Poroshenko dhe Zelensky përballje në stadium për balotazhin

Presidenti ukrainas në detyrë, Petro Poroshenko konfirmoi se do të marrë pjesë në një debat në stadiumin olimpik të Kievit me rivalin e tij, Volodimir Zelenski para balotazhit presidencial të 21 prillit.

Nuk janë të qarta oraret mbi takimin e përballjes mes dy kandidatëve.

Poroshenko dëshiron që debati të fillojë në orën 16:00 dhe të përfundojë në 18:00 për ta vazhduar atë në studion e televizionit shtetëror.

Zelensky sugjeron që debati të fillojë në orën 19:00, sepse shumë njerëz pasdite ndodhen ende në punë dhe nuk kanë mundësi marrin pjesë në të.

Leave a Reply

%d bloggers like this: