Home / Ekonomia / Rita Ora i bashkohet nismës së shqiptarëve në luftën kundër koronavirusit

Rita Ora i bashkohet nismës së shqiptarëve në luftën kundër koronavirusit

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Rita Ora është artistja e fundit që i është bashkuar nismës ‘Një kafe si flutur’ që ka për synim luftimin e COVID-19, duke mbështetur institucionet shëndetësore me fondet e krijuara nga ky fondacion.

“‘Një kafe si flutur’ është një inicativë për mbledhur fonde për institucionet shëndetësore në Kosovë, për të përballuar COVID-19. Rrini në shtëpi dhe ndihmoni institucionet shëndetësore në Kosovë”, shprehet Rita Ora në videomesazhin e  saj.

Vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë janë konstatuar edhe 79 raste të reja me COVID-19, duke e çuar në 362 numrin total të të prekurve, thuhet në njoftimin e përditësuar të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike .

Leave a Reply

%d bloggers like this: