Home / Kosova / Prishtinë, ambasadori amerikan takon Veselin; diskutohet kriza politike

Prishtinë, ambasadori amerikan takon Veselin; diskutohet kriza politike

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie po zhvillon këtë të enjte një takim me kryetarin e Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli.

Sipas të dhënave të fundit, në fokus të takimit është kriza politike që ka përfshirë vendin, sidomos pas përgjigjes negative të partive të opozitës ndaj ftesës së presidentes Jahjaga për dialog.

Mësohet se pas takimit kokë më kokë, Delawie dhe Veseli do të mbajnë edhe një konferencë shtypi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: