Home / Parlamentare / Raporti i progresit, Balla: Konsensus për reformën në drejtësi. Paloka: Nuk shkohet me burg në Europë

Raporti i progresit, Balla: Konsensus për reformën në drejtësi. Paloka: Nuk shkohet me burg në Europë

Progresraporti ka qënë në fokus të kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka. Teksa socialisti Taulant Balla kërkoi bashkëpunimin e opozitës për reformën në drejtësi, si prioriteti kryesor për hapjen e negociatave, Paloka tha se sot në Europë nuk shkohet me burg.

“Rezultati është një, jo hapjes së negociatave për Shqipërinë. Këtë nuk e ndryshon dot askush. Korrupsioni, krimi që janë futur deri në kupolën shtetërore, nuk e ndryshon dot askush këtë rezultat për fatin e keq tonin që jemi këtu dhe të gjithë shqiptarëve. Fajtori është vetëm një, ka emrin e Edvin Ramës që sot iu dha dhe sihariqin e fundit shqiptarëve, u riktheu ligjin e agjitacion dhe propagandës. Burg, burg, burg, në Europë nuk shkohet me burg. Burg për fjalën e lirë, burg për ata që s’kanë bukë të hanë”, tha Paloka.

Leave a Reply

%d bloggers like this: