Home / Kronika / Kronika e zeze / Shkon në ndihmë të fqinjit që i vjedhin lokalin, vritet 44-vjeçari

Shkon në ndihmë të fqinjit që i vjedhin lokalin, vritet 44-vjeçari

Një 44-vjeçar ka mbetur i vrarë me armë zjarri, pasi u qëllua nga hajduti që po vidhte lokalin e fqinjit.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Shkallë të Sarandës rreth orës 03.00 të mëngjesit të së shtunës.

Pronari i një lokali, A. B, i cili ka shtëpinë ngjitur me biznesin, kishte ndjerë zhurmat në lokalin e tij dhe kishte njoftuar bashkëfshatarin Pajtim Shehu për ndihmë.

Gjatë këtij momentin, personi i paidentifikuar ka qenë duke u larguar nga lokali nga ku kishte marre rreth 10,000 lekë të rinj (monedha) dhe në anën e pasme të lokalit ka qëlluar me armë zjarri 44-vjeçarin Shehu, i cili ka mbetur i vdekur.

Autori i ngjarjes është larguar menjëhere pas kryerjes së krimit. Policia ka ngritur postblloqe për kapjen e tij, ndërsa janë shoqëruar 19 persona si të dyshuar kryesor në atë zonë. Gjithashtu është

Leave a Reply

%d bloggers like this: