Kronika e zeze

Vritet barbarisht gruaja shtatzënë në Itali!

Në kërkim një shqiptar, kreu krimin sepse nuk pranonte ndarjen

Një grua shtatzënë u qëllua për vdekje këtë të martë nga një shtetas shqiptar në Itali.

Ngjarja e rëndë ndodhi pranë Trevisos, ku 26-vjeçarja Vanessa Ballan u vra në pragun e shtëpisë. Autor dyshohet të jetë ish-partneri i saj, një 40-vjeçar nga Kosova, i identifikuar si Bujar Fandaj. Sipas mediave italiane, ai e rrahu të renë dhe e qëlloi të paktën shtatë herë më thikë. Sulmi ishte i papritur dhe vajza mori plagë të shumta në të gjithë trupin dhe për pasojë nuk mundi të mbijetojë. Trupin e pajetë të viktimës, mbuluar me gjak, e gjeti bashkëshorti i saj.

Autori i dyshuar i ngjarjes

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button