Home / Sporti / UEFA mund të dënojë fansat e Liverpoolit dhe Unitedit

UEFA mund të dënojë fansat e Liverpoolit dhe Unitedit

Fansat e Manchester Unitedit dhe Liverpoolit mund të dënohen nga UEFA për shkak të sjelljes së tyre në takimin e mbrëmshëm të tyrë në kuadër të Europa Ligës.

Fansat e këtyre dy skuadrave mbrëmë janë përleshur ndërmjet vete, raporton BBC, ndërsa tani pritet veprimi i UEFA-s për ndëshkimin e tyre.

Policia mbrëmë ka arrestuar pesë persona të përfshirë në këtë incident.

Takimi përfundoi 1 me 1, ndërsa Liverpooli e siguroi kualifikimin për çerekfinale pas rezultatit përfundimtar prej 3-1.

Leave a Reply

%d bloggers like this: