Home / Kronika / Kronika e zeze / Sarandë,mbytet varka, shpëton djali ,zhduket babai

Sarandë,mbytet varka, shpëton djali ,zhduket babai

Një varkë peshkimi ku po udhëtonin babë e bir është mbytur në liqenin e Butrintit.

Eduart dhe Santiago Shahini, përkatësisht 48 dhe 18 vjeç kishin dalë për të peshkuar, por ndërkohë që po mblidhnin rrjetat, varka e tyre ka marrë ujë nga dallgët dhe është fundosur.

Pas shumë përpjekjesh 18 vjeçari ka arritur të shpëtoje, ndërsa babai i tij nuk ka dalë më në sipërfaqe.

Policia ndodhet në vendngjarje si dhe polumbarët që po bëjnë kërkime për gjetjen e 48 vjeçarit

Leave a Reply

%d bloggers like this: