Home / Kosova / Ja çfarë thuhet në padinë e Donika Gërvalla-Schwarz kundër Isa Mustafës dhe Ismet Beqirit

Ja çfarë thuhet në padinë e Donika Gërvalla-Schwarz kundër Isa Mustafës dhe Ismet Beqirit

Largimin zhag nga mbledhja e fundit e Këshillit Drejtues të LDK’së, Donika Gërvalla-Schwarz e ka denoncuar në Prokurori.

Këtë e ka bërë me dije vet vajza e veprimtarit të vrarë Jusuf Gërvalla, e cila akuzon të parin e partisë, njëherit Kryeministrin Isa Mustafa dhe nënkryetarin e LDK’së Ismet Beqiri për sulm fizik ndaj saj.

“Në prokurori, në pritje të protokollimit të kallëzimit penal ndaj Isa Mustafës, Ismet Beqirit dhe dy shoferave të qeverisë dhe LDK-së, të cilët duke dashur të luajnë rolin e rojes, më sulmuan fizikisht.

Kureshtare se si do të trajtohet ky rast skandaloz nga organet e drejtësisë”, ka shkruar Gërvalla në facebook.

b

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: