Home / Kronika / Kronika e zeze / Vrasje më armë zjarri në Tropojë, vdes djali 27-vjeçar, plagosen i ati dhe vëllai pas një konflikti

Vrasje më armë zjarri në Tropojë, vdes djali 27-vjeçar, plagosen i ati dhe vëllai pas një konflikti

vrasje-shkoder-320x175Një vrasje ka ndodhur rreth orës 9:50 të mëngjesit të sotëm në mes të Tropojës. Sipas policisë, është qëlluar me armë zjarri 27-vjeçari Blerim Metaliaj, i cili ka ndërruar jetë menjëherë, ndërsa është plagosur rëndë në këmbë, i ati i tij, Rexhep Metaliaj dhe vëllai i viktimës Bledar Metaliaj, 30 vjeç, të cilët ndodhen në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në pazarin e Bajram Currit pas një grindjeje të çastit mes viktimës dhe autorit, i cili është larguar menjëherë nga vendngjarja.

Deri tani nuk dihen arsyet e këtij krimi, por policia dyshon se autori është nga fisi Biberaj, ndërsa konflikti ka ndodhur p[r ështje pronësie.

Leave a Reply

%d bloggers like this: