Home / Parlamentare / PS rrëzon propozimin e ri të PD për Drejtësinë

PS rrëzon propozimin e ri të PD për Drejtësinë

Partia Socialiste reagoi sot përmes Erion Braçes lidhur me propozimin e fundit të demokratëve sa i përket Reformës në Drejtësi.

Duke folur në Kuvend, Braçe tha se propozimi i PD-së i publikuar dje nuk ka asgjë të re dhe se Basha kërkon të shmangë Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit nga procesi.

“Sa i takon reformës në drejtësi, letra e Lu tregon qartë se është kundër vendeve të rezervuara. Nuk ka asgjë të re në ofertën e Bashës. Propozomi i Bashës dje është një mashtrim. E vetmja e re është fakti që Lulzim Basha, jo PD, por Lulzim Basha kërkon të përzëjë nga procesi i ventingut BE dhe SHBA. Ta harrojë Lulzim Basha dhe Sali Berisha që të kenë mundësi të që të kryejnë një proces vetingu për të mbrojtur Gjin Gjonët me shokë, dhe këta gjyqtarë që iu kanë marrë jetën shqiptarëve. Ta harrojnë se do kryejnë proces vetignu pa ndërkombëtarët”, tha Braçe në Kuvend.

One comment

  1. te gjidhe deputetet e Pd qe do votojne kundra reformes do digjen te gjalle bashke me sali berishen

Leave a Reply

%d bloggers like this: