Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Reagimi i Qeverisë gjermane për Specialen pasi opozita e akuzoi për bashkëpunim me Thaçin

Gjermania mbështet dhe ndihmon punën e Zyrës së Prokurorit të Specializuar të ...

Read More »

Kosovë: FSK krahas ushtrisë amerikane merr pjesë në misione paqeruajtëse

Për herë të parë FSK do t’i bashkohet ushtrisë amerikane në misione ...

Read More »

Vjosa Osmani në listën Albin Kurtit, ndahen postet: reagon familja Jashari

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit dhe Iniciativa e Vjosa Osmanit kanë nënshkruar ...

Read More »

Ndikimi i pandemisë në Aeroportin e Prishtinës: 1,267,751 udhëtarë më pak 

Prishtinë, 14 Janar 2021–Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari ‘, LKIA, ka ...

Read More »

Maqedonia

Maqedonia e Veriut: Mjekët ushtarak do trajnohet në Norvegji, për të vazhduar misionin në Afganistan

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë ditës së sotme ka realizuar takim ...

Read More »

Maqedoni-Bullgari: Heshtje në Qeveri për aneksin 12 pikësh

Qeveria dhe Ministria e Jashtme as që e komentojnë aneksin 12 pikësh ...

Read More »

Kontesti me Bullgarinë, VMRO-ja bllokoi Shkupin dhe kërkoi dorëheqjen e Zaevit

Opozita kërkon dorëheqjet e Kryeministrit Zaev dhe Ministrit të Jashtëm Bujar Osmani. ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

E dashur mike, kjo letër është për ty që më tradhëtove

Do të doja të të kushtoja një poezi, ose një odë, pikërisht ...

Read More »

Dhjetë shenja që tregojnë se dikush është xheloz ose ziliqar ndaj jush

Shumicën e kohës, njerëzit që bien në gjendje mbizotëruese xhelozie kanë disa ...

Read More »

“Ti je zemra ime“/ Kim Kardashian uron publikisht grimierin shqiptar për ditëlindje

Dje ka festuar ditëlindjen grimieri shqiptar, Mario Dedivanovic, i cili më së ...

Read More »

“The Economist”, Yjet shqiptare po pushtojnë botën

‘The Economist’, një nga revistat më prestigjioze ndërkombëtare, i ka kushtuar një ...

Read More »