Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

Donfried, mesazhe të qarta për dialogun, mbështetje e “paepur” edhe për Shqipërinë!

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, e ...

Read More »

​Sulmohet sërish Policia Kufitare në veri të Kosovës, nga erdhi sulmi

Mëngjesin e sotëm është sulmuar sërish Policia Kufitare në veri, por ndryshe ...

Read More »

Osmani flet për vizitat me Kurtin në SHBA, zbulon se dy delegacione amerikane vijnë në Kosovë gjatë prillit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një konferencë për media nga Mitrovica ...

Read More »

Mbahet forumi për bashkëpunim ndërkufitar Kosovë-Maqedoni e Veriut

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal në Kosovë dhe Ministria e Vetëqeverisjes ...

Read More »

Maqedonia

Pas “goditjes” nga SHBA, Nikolla Gruevski dënohet me 7 vite burg

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski, është shpallur fajtor për rastin “Parcelat në ...

Read More »

“Ryshfeti në Bllacë”, Ministria e Brendshme zgjeron hetimin

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski vlerëson se për rastin e marrjes së ...

Read More »

Shqipëri-Maqedoni e Veriut, bashkëpunim në fushën e historisë dhe gjuhës shqipe

Në kuadër të kalendarit të bashkëpunimit me Maqedoninë e Veriut, Drejtori i ...

Read More »

Zaev: Propozim-buxheti për vitin 2022 do të intensifikojë realizimin e projekteve infrastrukturore

Rritje ekonomike dhe cilësi më të mirë të jetës së qytetarëve, janë ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Mediat italiane dhe BBC e masakrojnë, Ronela Hajati: Unë e fitova “Eurovision”-in

Ronela Hajati nuk arriti dot të kualifikohet në finalen e madhe të ...

Read More »

“Do të isha e fundit”, reagon Ronela pas skualifikimit nga “Eurovision 2022”

Këngëtarja Ronela Hajati ka reaguar pas vendimit, për të mos kaluar në ...

Read More »

Will Smith kërkon falje për shuplakën që i dha komikut Chris Rock në Oscar

Aktori Will Smith kërkoi falje për goditjen me shuplakë në fytyrë që ...

Read More »

Rusia përjashtohet nga Eurovizion 2022

Rusia nuk do të marrë pjesë në Eurovizionin e këtij viti për ...

Read More »