Politika

Ekonomia

Kronika

Sporti

Kosova

FMN: Ekonomia e Kosovës tregoi qëndrueshmëri përballë tronditjeve të pandemisë dhe rritjes së çmimeve

Zëvendësdrejtori menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bo Li, ka treguar përshtypjet e ...

Read More »

Marrëveshja për dokumentat/ Rregullat e lëvizjes në kufirin Serbo-Kosovar hyjnë në fuqi më 1 shtator

Pas marrëveshjes së 27 gushtit, qarkullimi i qytetarëve mes Serbisë dhe Kosovës ...

Read More »

Shefi i EULEX-it dënon sulmin ndaj policëve në Ujman: Do t’i shtojmë patrullimet në atë zonë

Shefi i EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar pasi Policia kufitare ...

Read More »

Maqedonia

Maqedonia e Veriut i kërkon energji Greqisë/ Kovaçevski: Të mos ndërpritet lënda e parë gjatë dimrit

Greqia mund të ndihmojë Maqedoninë e Veriut sa i përket energjisë, linjave ...

Read More »

Sulm kibernetik dhe në Shkup/ Goditet faqja e Ministrisë së Arsimit të Maqedonisë së Veriut

Faqja zyrtare e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës në Maqedoni të Veriut ...

Read More »

Kovaçevski: Rëndësia e Ballkanit të Hapur shihet në kushtet e krizës botërore

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, në fjalimin e tij në panairin “Winska Vizia”, i ...

Read More »

Kryeministri maqedonas, Kovaçevski: Për Maqedoninë e Veriut, 17 vite pritje morën fund

“Për Maqedoninë e Veriut, 17 vite pritje morën fund”. Me këtë frazë ...

Read More »

Arte

Bota

Rajoni

Moda

Të gjitha tonet e bezhës në veshjet e pranverë- verë 2019

Jemi vetëm në muajt e parë të 2019-ës, por që tani një ...

Read More »

Këpucët e festave për këtë vit magjike dhe elegante

Nëse është e vërtetë që diamantët janë miqtë më të mirë të ...

Read More »

Çantat ”Box Bag” të voglat dhe interesantet e sezonit pranverë-verë 2018

Janë çantat më të dëshiruara të momentit, fiksimi i ri i blogerëve ...

Read More »

Puplat, protagonistet e modës pranverore

Jo vetëm për festa, darka dhe ngjarje shoqërore: për pranverën 2018, puplat ...

Read More »

roze

Shuhet Irene Pappas! Aktorja e përmasave botërore me origjinë shqiptare! Kur xhiroi ‘Odisenë’ tha: Flas gjuhën e nënës!

Ka mbyllur sytë përgjithmonë, Irene Pappas, aktorja me origjinë shqiptare që lulëzoi ...

Read More »

Era Istrefi zbulon prapaskenat si u bë pjesë e Fifa World Cup dhe si ishte bashkëpunimi me Will Smith

Në një ndër intervista e pakta dhe të rralla, Era Istrefi foli ...

Read More »

Mediat italiane dhe BBC e masakrojnë, Ronela Hajati: Unë e fitova “Eurovision”-in

Ronela Hajati nuk arriti dot të kualifikohet në finalen e madhe të ...

Read More »