headlines

Politika

Djegia e mandateve, Paloka: I qëndrojme deri në fund bojkotit

Më 18 dhjetor Parlamenti do të mblidhet për herë të fundit në seancë plenare. Çka do të thotë se ky…

Read More »
Sporti

Shqipëria kërkon fitore në tavolinë, Serbia përsëritjen e ndeshjes

Komisioni i Apelit në UEFA pritet që sot të vendosë për ankesat e Federatës shqiptare të Futbollit (FSHF) dhe Federatës…

Read More »
Rajoni

Serbia nën “akullin” politik

Në raportet mes Kroacisë dhe Serbisë janë shënuar disa mosmarrëveshje serioze. Shkaktari kryesor i përplasjeve të fundit është ultranacionalisti Vojisllav…

Read More »
Politika

Hapja e dosjeve/Doda dhe Idrizi thirrje klasës politike që të miratojë ligjin

Deputetët Mesila Doda (PD) dhe Shpëtim Idrizi (PDIU) i bënë sot thirrje klasës politike shqiptare që të miratojë nismën e shoqërisë…

Read More »
Kosova

Mustafa: Nëse nuk jam kryeministër, prishet koalicioni

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se shumë shpejt pritët finalizimi i marrëveshjes me PDK-në për ndarjen e përgjegjësive për…

Read More »
Politika

Rama: Rreth 200 mijë familje do rimbursohen për energjinë e harxhuar

“Çmimi i ri i energjisë elektrike do të jetë i mesatarizuar. Ata që nuk e duan Shqipërinë, gënjejnë për shifrat…

Read More »
Kronika

Nata e Bardhë në Tiranë, për herë të parë festival i dritave

Nata e Bardhë rikthehet sërish në kryeqytet, por këtë herë me një aktivitet ndryshe. Për herë të parë në Tiranë…

Read More »
Rajoni

Festa e Flamurit festohet në të gjitha trojet shqiptare

Në komunat shqiptare në Serbi, Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë sot u festua 28 Nëntori, 102 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.…

Read More »
Qeveritare

Rama apel qytetarëve: Denonconi rastet korruptive

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në përurimin e zyrës së  shërbimeve unike në Drejtorinë e Policisë së Vlorës se “ofrimi…

Read More »
Kronika

Tiranë, kërcënohet vajza e deputetit të PS-së

Shoqërohet autori pas kallëzimit në Komisariatin Nr. 2, dyshohet për motive pronësie Mosmarrëveshjet me deputetin e Partisë Socialiste, Dashamir Peza,…

Read More »
Back to top button