Kosova

Asociacioni serb zgjon opozitën dhe shoqërinë civile

Marrëveshja e nënshkruar dje për krijimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, ka bërë që opozita dhe Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) të dalin me qëndrimet e veta lidhur me këtë asociacion.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot, pas mbledhjes së Kryesisë do të dal në një konferencë për media diku rreth orës 11:30. Njëjtë do të veprojë edhe Lëvizja Vetëvendosje në ora 12:00.

Lidhur me marrëveshjen e arritur për Asociacionin/Bashkësinë e komunave me shumicë serbe, në një konferencë për media do të dal edhe Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), duke filluar nga ora 14:00.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button