Politika

Desire: Franca mbështet integrimin europian të Shqipërisë

Sekretari francez i shtetit për Çështjet Europiane, Harlem Desir ka nisur vizitën e tij zyrtare në Tiranë. Ai u takua me minsitren e Integrimit Klajda Gjosha dhe ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati.

Franca jep mbështetjen e saj për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, ka qenë mesazhi i z. Desir. Ndërsa ministrja Gjosha nga ana e saj deklaroi bindjen se “në vjeshtë do të kemi një progres raport pozitiv”.

Desir më pas do të takohet edhe me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button