Kronika

Elbasan, rrihte bashkëshorten dhe djalin; në pranga kryefamiljari

Agjentë të policisë së Elbasanit kanë arrestuar në orët e para të së shtunës shtetasin Albert Muso, pas sinjalizimeve se ai ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes dhe të birit 21-vjeçar.

Sipas burimeve zyrtare të policisë, 53-vjeçari Muso ka dhunuar në mënyrë sistematike familjarët e tij, duke detyruar nënë e bir të kërkonin ndërhyrjen e policisë.

Pas telefonatës së marrë, uniformat blu kanë shkuar në banesën e 53-vjeçarit për ta arrestuar, por ai i ka kundërshtuar me dhunë agjentët.

Kjo ka bërë që situata ndaj tij të rëndohet, pasi krahas akuzës për “dhunë në familje” është ngritur edhe ajo e “kundërshtimit të punonjësve të policisë”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button