Kosova

Krasniqi: Keq që Demaçit s’iu dha mundësia të jetë President

Me rastin e 80 vjetorit të lindjes së Adem Demaçit në Institutin Albanologjik është mbajtur një tryezë shkencore, njofton Klan Kosova.

Me këtë rast ish-kryekuvendari, Jakup Krasniqi ka thënë se është keq që Demaçit kurrë nuk iu dha mundësia që të jetë President i Kosovës.

Kurse ministri i drejtësisë, Hajredin Kuçi ka propozuar se Presidenca ose Kuvendi të themelojnë një çmim ndërkombëtar me emrin “Adem Demaçi”.

Pos tyre me fjalime për veprën e Demaçit janë paraqitur profesorë dhe studiues të ndryshëm nga Kosova dhe Shqipëria.

Related Articles

Comente

  1. O Blush,u transformove nga zjarri ne prush.mandej ne hi qe perdorej ne bujqesi per te rritur hardhi. Ri o njeri atje ku je, se koha jote perendoi, kur ti ne korce beje si doje me drejtoret e drejtorise arsimore.Elbasani po te mban si lulet e dites se veres.rri urte e mos bej fjale se Edi Rama eshte djale i gjalle.po perpiqet ta shpetoje kete vend nga ferrat e gjembacet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button