Kronika

Ndërron jetë në spital një nga 5 minatorët e plagosur në Klos

Gjatë punës në minierë dy prej minatorave kanë rënë në kontakt me një minë të pa plasur, e cila ka shpërthyer dhe për pasojë janë dëmtuar edhe tre punëtorët e tjerë. Ngjarja ndodhi në kilometrin e shtatë të traverbankut. Tuneli është një projekt i kohës së komunizmit që mbeti në mes dhe që është riaktivizuar së fundmi për të rritur rendimentin e minierës.

Ditën e sotme ka ndërruar jetë në spital minatori Qazim Likmetaj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button