Home / Nga Facebook (page 5)

Nga Facebook

Neil Ruci pershendet me kenge labe

Meqense nuk pershendetem do publikun artdashes ne 71 vjetorin e clirimit te Tiranes,po ju pershendes miqt e mi te kudo ndodhur me kete kenge sa pa filluar dimeri si ne nje dite pranverore.Degjim te kendshem! Maj 1999 pas ngjarjeve tragjike ...

Read More »

Kush ja ngre nervat Edi Ramës?

Shpërthimi i sotëm i kryeministrit në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave ishte pa dyshim pasojë e një situate të renduar në financat e vendit. Sipas informacioneve, një raport i detajuar i Crown Agent për situatën e rënduar në dogana i ...

Read More »

.Ekonomia -nëna e të gjithë konflikteve

Është thjesht ..Ekonomia -nëna e të gjithë konflikteve. Që nga ato mikro-sherret në familje e deri tek giga-përgjakjet e përbotshme. S’janë ideologjitë, feja jo e jo, as racizmi; as nacionalizmi në vetvete. Këto janë rrjedhoja, bija, që ndër viten marrin ...

Read More »

Fakte per Hitlerin

Jeta e liderit nazist të Gjermanisë Adolf Hitler gjithmonë ka qenë interesante për t’u studiuar por edhe e mistershme njëkohësisht. Adolf Hitler lindi në orën 18:30, më 20 prill 1889, në Braunau, një qytet në Austri dhe vrau veten në ...

Read More »

Terrorizmit i duhet dhene pergjigjia qe meriton

  Kohëve të fundit jemi dëshmitarë të ringjalljes grandioze të një stereotipi të kahershëm i cili frymëzon besime për Islamin si një religjion terrorist. Qarqet evangjeliste kanë botuar literature të tepruar dhe kanë dhënë deklarata të stërmbushura me urrejtje ku ...

Read More »

‪#‎Parisi‬ eshte per jeten

Joanne Star, karikaturist te Charlie Hedbo: “miq nga gjithe bota, ju falenderojme per ‪#‎lutuni‬ per Parisin, po ne nuk kemi nevoje per me teper besim fetar! ne besojme te muzika! puthjet! Jeta! shampanja dhe gezimi ‪#‎Parisi‬ eshte per jeten.”  

Read More »