Home / Kosova (page 460)

Kosova

“Srpska” bojkotuese dhe bllokuese

Lista Serbe vazhdon të mbajë të ngrirë përfaqësimin e saj në institucionet qendrore të Kosovës, që nga tre shkurti, kur kryeministri Isa Mustafa kishte shkarkuar ministrin për Komunitete dhe Kthim, Aleksandar Jabllanoviq. Që atëherë, kjo Listë nuk është kthyer në ...

Read More »

Gjuriq: Gjykatës serbë edhe në Prishtinë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, thotë se gjykatës serbë do të ketë edhe në Prishtinë, sepse Gjykata Themelore e këtushme është përgjegjëse për kontestet tregtare. Të punësuarit në drejtësinë kosovare nuk do të mbesin ...

Read More »

Kirby: Serbia ka respekt të lartë për KFOR-in

Komandanti i KFOR-it, gjeneral-major Francesco Paolo Figliuolo, sot prit në një takim në Prishtinë, ambasadorin amerikan në Serbi, Michael D. Kirby. Gjatë vizitës së tij në Shtabin e KFOR-it, ambasadori Kirby diskutoi me Gjeneralin Figliuolo rreth zhvillimeve më të fundit ...

Read More »

Selimaj shkarkon tre drejtorë të AKI-së

Agron Selimaj, shefi i AKI-së, i cili sapo ka nisur punën në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës, ka shkarkuar nga detyra tre drejtorë të kësaj agjencie. Burime të koha. net marrin vesh se janë shkarkuar drejtorët Barlet Gashi, Driton Fetahu, dhe ...

Read More »