Home / Parlamentare (page 41)

Parlamentare

Kuvendi mbylli debatin për hetimin e CEZ

Kuvendi mbylli prane mesnates, mes debatesh dhe tensionesh te forta, diskutimin e pr/ligjit “Për lejimin e hetimit ndërkombëtar për akuzat e ngritura për cështjen CEZ. Në mbyllje të diskutimit ne parim, kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim(LSI), ...

Read More »

Kuvendi, dy seanca brenda javës

Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë këtë javë dy seanca plenare të njëpasnjëshme, ditën e enjte me mbledhjen e radhës dhe të premten ku do të diskutohet në parim projektbuxheti 2016. Rendi i ditës i seancës së ditës së enjte ...

Read More »