Home / Kryeartikull (page 2)

Kryeartikull

Dosja “184” e kreu misionin e saj

Nga Mero Baze Partia Demokratike po përpiqet të mbajë gjallë dosjen “184”, që ka të bëjë me përgjimet e fushatës zgjedhore për Bashkinë e Dibrës më 2016. Në fakt, aryseja përse dosja “184” ka mbetur rrugëve nga Tirana në Dibër, ...

Read More »

Vullneti politik dhe sistemet zgjedhore

Nga Stiljan DEDJA Nëntë kushtet e Bundenstagut Gjerman për të hapur negociatat me Shqipërinë, kanë detyruar partitë politike në vend, të merren seriozisht me reformën zgjedhore, si një kusht i domosdoshëm për zgjedhjre të lira dhe të nderëshme në Shqipëri. ...

Read More »

Sherri për Shengenin ballkanik

Nga Skënder Minxhozi Kush është mërzitur me sherrin Meta-Rama në Tiranë, le të hedhë një sy në Prishtinë. Pak orë më parë Presidenti Thaçi nisi dy ftesa drejt selisë së Vetëvendosjes, në adresë të kreut të lëvizjes Albin Kurti, me ...

Read More »